Fire Extinguisher Co2 Capsule 12kg

New product

Fire Extinguisher Co2 Capsule

فروش به مدت محدود با -5% تخفیف

خاموش كنند های گاز كربنیك (CO2)

از سالهای قبل دی اكسید كربن (2CO) به عنوان یك گاز آتش نشانی در دستگاههای ثابت اتوماتیك ، خاموش كننده های دستی و چرخدار مورد استفاده قرار گرفت و مصرف فراوانی دارد.

موجودی انبار: برند آتش شکار

6,540,000 ریال

6,213,000 ریال

کپسول آتش‌نشانی نوعی دستگاه برای خاموش نمودن آتش است. این دستگاه جزء خاموش‌کننده‌های آتش قابل حمل دستی بوده و با توجه به نوع آتش ترکیبات مختلف مانند آب، پودر و گاز، گاز دی‌اکسید کربن را با فشار بر روی آتش می‌افکند.
وزن خاموش‌کننده‌های دستی متفاوت می‌باشد، از یک کیلوگرمی تا ۱۴ کیلوگرمی یا ۱۴ لیتری آن وجود دارد به‌طوری‌که یک نفر به راحتی بتواند آن را حمل نماید. انواع بزرگ‌تر این وسیله به دلیل وزن زیاد بر روی چرخ قرار گرفته و گاهی اوقات بعضی از آن‌ها در جای مشخصی به صورت ثابت نصب می‌گردند که دیگر لفظ دستی به آن گفته نمی‌شود و به عنوان کپسولهای آتش‌نشانی چرخدار شناخته می‌شوند.
انواع مواد اطفاء حریق

با توجه به کاربرد متفاوت خاموش‌کننده‌ها و از طرفی با توجه به متفاوت بودن مواد در حال احتراق، مواد اطفاءکننده نیز متفاوت می‌باشند. پنج نوع مواد اطفاءکننده با کار برد متفاوت در خاموش‌کننده‌های ذیل وجود دارد:

۱- خاموش‌کننده‌های محتوی آب WATER FIRE EEXTINGUISHER
۲- خاموش‌کننده‌های محتوی پودرPOWDER FIRE EEXTINGUISHER
۳- خاموش‌کننده‌های محتوی گاز CARBON DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER
۴- خاموش‌کننده‌های محتوی کف EEXTINGUISHER FOAM FIRE
۵- خاموش‌کننده‌های محتوی مواد هالوژنه HALOGENATED FIRE EEXTINGUISHER

خصوصیات گازكربنیك:

1. گازكربنیك(CO2) گازی است غیرقابل احتراق، بی بو، خنثی ، غیرسمی، فاسد نشدني و عایق در برابر الكتریسیته می باشد.
2. وزن آن سنگین تر از هوا است (وزن مخصوص آن 529/1) و به اين علت در صورت پرتاب بر روی حریق هواي اطراف يا همان اكسیژن خارج و خود جانشین می شود.
3. به آسانی بوسیله فشار و سرما تبدیل به مایع شده و انبار كردن آن به صورت گازمایع و جامد صورت می گیرد.
4.در ظروف بسته و زیرفشاری برابر 50 آتمسفر   psi 750 و بین درجه حرارتی 9/69 تا 8/87 درجه فارنهایت بصورت مایع و از 8/87 تا بالاتر حالت میعان را از دست داده به حالت گاز درمی آید این درجه حرارت را برای گازCO2، درجه حرارت بحرانی می نامند. زیرا از این درجه بالاتر فشار هر قدر هم زیاد باشد باز تغییر حالت نداده و به همان صورت گاز باقی می ماند.
5. گازكربنیك(CO2) جامد در 79 درجه سانتی گراد به سرعت از حالت جامدی بدون اینكه به حالت مایع درآید بصورت بخار گاز درمی آید.
6. یك كیلوگازكربنیك(CO2) مایع وقتی به صورت گاز در می آید نیم متر مكعب فضا را اشغال می نماید و انبساط حجمی آن 1 به 450 می باشد.
در مكانهای بسته این گاز به حالت تقلیل درصد اكسیژن هوا حالت سمی پیدا كرده و در صورت تمركز موجب بی هوشی و حتی مرگ می گردد بعضی از اشخاص قادرند تا تمركز 9 درصد آن را برای چند دقیقه بدون بی هوشی تحمل نمایند.
خاموش كنندهگازكربنیك(CO2) بدنه اصلی آن به شكل استوانه ـ فولادی و بدون درز می باشد كه گاز تحت فشار به شكل مایع در آن نگهداری می شود بدنه باید قادر باشد تا فشار حدود psi 7000 را تحمل نماید.
در صورتیكه فشار داخلی به بیش از 180 اتمسفر  psi 2700 برسد سوپاپ ایمنی عمل كرده و گاز دستگاه را تخلیه می نماید.
فشار خاموش كننده برای خارج راندن مایع ازخود گاز  CO2تأمین می شود یعنی دارای فشار درونی است کپسول آتش نشانی  CO2قابل كنترل می باشند.

هم اکنون می توانید محصولات اطفاء حریق را با به صورت آنلاین و با -5% تخفیف از فروشگاه ما تهیه نمایید و در محل خود تحویل بگیرید لازم به ذکر است تمامی محصولات ارائه شده توسط این مجموعه ( تاسیسات ایمن ) دارای مجوزهای لازم و گواهی و استاندار UL و تاییدیه سازمان آتش نشانی می باشد.

طبقه بندی کپسول پودر و گاز پارسا
ابعاد 54 سانتیمتر
وزن 1 کیلو گرم
جنس بدنه فولاد
دمای کارکرد -20 الی +60

Write your review

Write your review

Related Items

اعلام حریق و اطفا حریق تاسیسات ایمن

Newsletter

Subscribe to the Paradis mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other.